Ünlülerin Kullandığı Zayıflama İlaçları

Ünlüler Bizi Şişmanlatıyor; Kendince Ünlüler Bizi Kandırıyor! Zayıflama İlaçları

Ünlüler Bizi Şişmanlatıyor;

Ünlülerin kullandığı zayıflama ilaçları reklamdan insanları kandırmaktan başka bir şey değil. Çemberdeki %100 içinde sadece %3 kapsıyor bizim kalıcı zayıflamak için ise %100 ihtiyacımız var.

Ünlü olmak bazen çok kolay yollarla olsa da, bunu istikrarla ve süreklilik içerisinde korumak, gerçekte bir özveri gerektirir. Tıpkı Sevgi gibi!

Yaşamın dejenere edilmiş değerleri kapsamında pekiştirilen yapay değerlerle, arenada var olmak; uzun yıllardan beridir, kuru gürültü ile de artık mümkün!

Ulaşılması ve hak edilmesi olabildiğince güç olması gereken Star, Süper Star, Diva gibi bir çok kendince liyakat,  gerçekte çok az gerektirdiği içerikleri barındırabiliyor.

Sanat ve Estetik birbirini tamamlayan, birbirinden ayrılmaması gereken olgular. Bunları adab, etik ve zarafet tamamlar. Genel kültür, görgü ve adanmışlık ise bu liyakate ulaşmanın veya hak etmenin diğer belirleyicileri.

Günümüzde artık gözden kaçırılması pek muhtemel olmayacak düzeyde hem halkın, hem de kendileri ve içinde bulundukları eylemleri bu yazımızda söz konusu oldukları için sanatçıları, hatta liyakati ölçü almadan, ünlü diyebileceğimiz sanatçıların kilo sorunları ve bununla ilgili yaklaşımlarını irdeleyeceğiz.

Sanat icra edenlerin çok büyük bir kısmı, nitelik açısından kesinlikle bir yetersizlik içindedir. İnsani açıdan baktığımızda yukarıda bizim çıplak gözle görüp sıraladığımız, sahip olunması bir gereklilikten öte, bir zorunluluk olması beklenecek değerleri gerçekten pek azı taşımaktadır. Bu maalesef yalnızca sanat alanında olmamakta, sanatçı camiasında olduğu kadar, spor camiası veya akademik alanda da; hatta bilimi temsil edenler de dahil, tıp dünyasında aynı yetersizliktekileri gösterenleri de kınıyoruz, onları reddediyoruz.

ZERRİN ÖZER, SEDA SAYAN, CEM YILMAZ, TUĞBA ÖZAY, NADİDE SULTAN veya MEHMET ÖZ, ENDER SARAÇ, MARANKİ,  gibi sürekli değişken isimler olacaktır. Bu sıralar da MESUT YAR veya başkaları, sırasıyla her birinin kullanarak veya dayatarak, zayıfladığını iddia ettiği ürünlerin reklamını birde biz yapmak istemiyoruz!

Her biri çöp niteliğinde içerikleri, yüklü maddi miktarlar karşılığında, kendi isimlerini kullandırmaya göz yummak suretiyle, dolayısıyla bilimsel olması gereken %100’ün ancak ve en çok %1’ine tekabül edebilecek içerikleri kullandıklarını ifade ederek, BİR TEK BU YOL ile kilo verdiklerini lanse etmişlerdir. Oysa her birinin girdikleri cerrahi operasyonlardan tutun, Spor merkezlerinin yanı başında evler tuttuklarını, deli gibi spor yapıp, harcadıkları Paralar veya yaşadıkları ve aralıklarla yaşamaya devam ettikleri travmaları,  en ince ayrıntısına dek biliyoruz! Bu travmalar onlar için belki yaşamları boyunca ve kısır döngü olarak gittikçe daha içinden çıkılmaz halde bir rutine dönüşecektir, ‘Sibel Can’,

yeni dönemde ‘Seren Serengil’ ve her albüm öncesi sözde mucizevi listelerlerle zayıflayan diğer kendince ünlüler… buna en güzel örnekler.

Özellikle zayıflatıcı otlar, bitkisel ve kimyasal ilaçlar, kremler, jellerin reklamını yapan ünlüler!  tam bir vurguna ortak olmaktadır. halk bir umut ile, güven duyduğu, idol olarak gördüğü kimselerin yalan telkinleriyle,bir kez daha ve bir kez daha, sonuç alamayacağı, fakat tamiri gittikçe imkansızlaşan derin yaraların açıldığı,  başarabilme inançlarının ellerinden alındığı bir çarka, bu ünlüler eli ile bilinçlice çekilmektedir. Diğer taraftan,  En çok 2-3 liralık içerik ile ve çok KESİN VE BİLİNÇLİ yazıyoruz ki ve herkese %100 kanıtlamaya hazırız ki; plasebo etkisinden başka hiçbir fiziki etkisi olmayan bu ürünleri; 59, 69, 79 TL’lere satabilen, bu konuda; insanların hassasiyetleri ve psikolojik zaaflarını çok iyi bilerek, özellikle bilinçlice bu zaafları sonuna kadar kullanan ‘vurguncu şarlatan’ kazanırken, belli az paylarla veya peşin yeterli miktarlar karşılığında, faizini de çok değerli olarak gördüğümüz bu ünlüler almaktalar.

Bu durumun kesinlikle bireysel inisiyatiflerle reddedilmesi gerekir. Tüm halkın kendilerine bahşettiği güvenini, üç beş kuruşa satabilen ve kendi benimsedikleri asıl değerlerin ne olduğunu çok açık gösterebilen bu kendince starlar veya süper starlara verilmesi gereken dersler olmalıdır. Bu insanlar, ancak mahalle arası çığırtkanlıkta star olmayı hak edebilirler, daha öte değerleri bu camiadan kim kaybetmiş de, onlar buluyorlar?

Bunlar Kamuoyuna, halka anlatılmak zorundadır. Her biri bizce hiç öyle olmasalar da toplumun zafiyetleri yönünde farklı yaklaşımlarıyla, ün sahibi olabilmiş bu insanların yaklaşımları birer acizlik  örneğidir!   

Bu durumda biz, Obezite ile Mücadele Derneği (- OMDER) olarak, destek olmaya çaba gösterdiğimiz milyonlarca insanımızla, tek dilden ve kenetlenerek bu kendince pek değerli işler yaptıklarına kani ünlülerimize hak ettikleri cevabı ve daha farklı tepkileri göstermek durumundayız.

Biraz gözlemlerle, fakat daha ayrıntılı ve hakikati yansıtmak için psikolojik ayrıntılara da yer vererek, Biraz dikkatlice ifade etmeğe kalkışırsak;

 -Ünlüler Bizi Şişmanlatıyor! Diye geçiştirmeliyiz.

Bildiğimiz gerçeklerin bir kısmını aktarsak;

-Kendince Ünlüler Bizi Kandırıyor! Diyebiliriz.

Oysa biz tüm gerçekleri olduğu gibi, kimseyi korumadan, kimseye de yaranmadan ifade etmek zorundayız ki;

Bu durumda ise; – Satılık Ünlüler Halkı Dolandırıyorlar! Halkı, Bedenleri Üzerinden Yalanlarla Servet Yapmaya Kalkışabilecek Kadar ve Kandırarak Küçülüyorlar!    İfadelerini kullanabiliriz…

Burada İsimler de belli, temsil ettikleri Ürünler de. Kimin kim olduğu önemli veya hiç de değil. Özellikle halkın bu denli benimsediği isimler gerçeği bile bile (veya hiç bilmeyecek kadar -gerçekten aptalca!) insanların gözlerinin içine baka baka, sıkılmadan, utanmadan verdikleri kiloları, üç kuruşluk çöp niteliğindeki ürünlere bağlayacak ve bunlardan medet umulmasına göz yumarak, önerecek kadar küçülüyorlar.

Hiçbir nitelikli birey böyle bir yaklaşımı sergilemeye kalkışmaz. Ünlüsünü, ünsüzünü, Starını şunu bunu geçin. Vicdanı olan, sıradan herhangi bir kimse, kilolu veya obez olan halkın büyük kesiminin ahını almaya gönlü razı olmaz.

Ve gerçekler zamanla tüm ayrıntıları ile artık ortaya çıktığında, Sizin sıkılmanızdan, biz sıkılsak da, Sizleri asla affetmeyeceğiz.

Ünlülerin kullandığı zayıflama ilaçları reklamdan insanları kandırmaktan başka bir şey değil. Çemberdeki %100 içinde sadece %3 kapsıyor bizim kalıcı zayıflamak için ise %100 ihtiyacımız var.

 OMDER

Obezite İle Mücadele Derneği

Halil Kargulu

Psikolog – Tıbbı Antrenman  ve Üstün Performans Uzmanı

SEMİR BERBER

——————————————————————————————————————-

Herşeyin tedavisinde hapları tercih eden bir milletiz. Peki sorun fazla kilolarımız olunca zayıflama hapları işe yarar mı? Sitemizdeki makaleler, zayıflama ilacı zayıflama yorumları, zayıflama ilacı zayıflama başarı hikayeleri, zayıflama ilaçları konusunda uyarılar ve daha fazlası size zayıflama ilaçları konusunda merak ettiğiniz tüm bilgileri verecektir. Zayıflama ilaçları ile zayıflayanlar şu anda nasıl? Zayıflama ilaçları ile kalıcı zayıflanır mı? Hangi ilaç gerçekten zayıflatır? Öldüren zayıflama ilaçları hangileri? En etkili zayıflama ilacı markaları ve zayıflama ilaçları fiyatları gibi sorunların cevaplarını makalelerimiz arasında bulabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s